Izvor: Večernje novosti, 10.Dec.2016, 09:48 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rusija hoće savez neutralnih na Balkanu
Funkcioner Putinove JR Sergej Železnjak predlaže formiranje bloka Balkanske četvorke VISOKI funkcioner vladajuće Jedinstvene Rusije Sergej Železnjak založio se za formiranje saveza vojno neutralnih suverenih država na Balkanu, koji bi obuhvatio Srbiju, Crnu Goru, Makedoniju i BiH. - Mi smo spremni za konstruktivnu i svestranu saradnju usmerenu na pružanje podrške vanblokovskom statusu ovih država i razvoju teme vojne neutralnosti "Balkanske četvorke" na međunarodnoj >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << političkoj sceni - rekao je Železnjak u intervjuu ruskom portalu na našem jeziku "Ruska reč". On tvrdi da su se do sada predstavnici EU pridržavali pogrešne prakse koja je podrazumevala da zemlje kandidati obavezno moraju postati članice NATO na putu evropskih integracija. - Tako se danas Srbiji i Crnoj Gori nasilno nameću neprihvatljivi koraci usmereni na ulazak u NATO iako je on za njih agresor. Železnjak je podsetio da je prvi čovek Ruske Federacije Vladimir Putin prvi put u istoriji savremene Rusije definisao u Koncepciji spoljne politike poštovanje "izbora evropskih država koje nisu članice vojnih alijansi i daju stvarni doprinos bezbednosti i stabilnosti u Evropi", kao i spremnost Moskve "za konstruktivnu i svestranu saradnju sa njima".
Nastavak na Večernje novosti...
"Formirati savez neutralnih država na Balkanu"
Izvor: B92, 10.Dec.2016
Visoki funkcioner vladajuće Jedinstvene Rusije Sergej Železnjak založio se za formiranje saveza vojno neutralnih suverenih država na Balkanu...Taj savez bi, prema njegovim rečima, obuhvatio Srbiju, Crnu Goru, Makedoniju i BiH..."Mi smo spremni za konstruktivnu i svestranu saradnju usmerenu na pružanje...







