Izvor: Vostok.rs, 30.Dec.2015, 12:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rijad i Ankara stvaraju zajednički strateški savet

30.12.2015. -

Saudijska Arabija i Turska dogovorile su se da stvore savet za stratešku saradnju, saopštio je saudijski šef diplomatije Adel el Džubeir na zajedničkoj konferenciji za novinare u Rijadu s turskim kolegom Mevlutom Čavušogluom.

„Kralj Salman je s predsednikom Turske Redžepom Tajipom Erdoganom razgovarao o stvaranju strateškog saveta. Strateški savet će omogućiti suštinski napredak u saudijsko-turskim odnosima“, rekao je El Džubeir za televizijski >> Pročitaj celu vest na sajtu Vostok.rs << kanal „El Arabija“.

Predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan je u utorak doputovao u Saudijsku Arabiju u dvodnevnu zvaničnu posetu. Planirani su razgovori o bilateralnim odnosima i regionalnim problemima.

Nastavak na Vostok.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.