Radulović: Onaj ko govori o nasilju, priziva nasilje

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 22.Nov.2016, 14:07   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Radulović: Onaj ko govori o nasilju, priziva nasilje

Šef poslaničke grupe Dosta je bilo u Skupštini Srbije Saša Radulović izjavio je danas da oni koji govore o nasilju prizivaju nasilje, a da je na predsedniku parlamenta da stvori red u skupštini.

Na pitanje novinara da komentariše izjavu premijera Aleksandra Vučića da je nasilje u parlamentu moguća najava krvoprolića na ulicama, Radulović je rekao da "to što govori premijer neće doći od opozicije".

"Mi ne izazivamo nerede u Skupštini, niti bilo kome upućujemo >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << uvrede", kazo je on.

Komentarišući jučerašnje saopštenje SNS u kome se ombudsman Saša Janković između ostalog naziva "šibicarem", Radulović je kazao da i to saopštenje pokazuje da verbalno nasilje dolazi od SNS i da to nije prihvatljiv način govora.

Osvrćući se na događaje u Skupštini prošle sedmice Radulović je naveo da poslanici SNS "najgrublje vređaju" opoziciju, a da poslanici ĐB "nikoga nisu provocirali i nikome nisu dobacivali", kao i da su predsedavajući Skupštine poslanicima ĐB izrekli opomene bez obrazloženja.

On je najavio i ustavnu žalbu i krivičnu prijavu protiv predsedavajućih i poslanika koji su pokušali da zabrane poslanicima ĐB da se kreću ka izlazu iz skupštinske sale.

Radulović je rekao da su poslanici ĐB Tatjana Macura i Branislav Mihajlović udaljeni sa sednice u petak.

Tatjana Macura kazala je da je nepravedno udaljena sa sednice.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Radulović: Onaj ko govori o nasilju, priziva nasilje

Izvor: NoviMagazin.rs, 22.Nov.2016

Šef poslaničke grupe Dosta je bilo u Skupštini Srbije Saša Radulović izjavio je danas da oni koji govore o nasilju prizivaju nasilje, a da je na predsedniku parlamenta da stvori red u skupštini...Na pitanje novinara da komentariše izjavu premijera Aleksandra Vučića da je nasilje u parlamentu...

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.