Izvor: BKTV News, 30.Jul.2014, 15:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Radovan Karadžić traži novo suđenje
Bivši predsednik Republike Srpske Radovan Karadžić, koji je pred Haškim tribunalom optužen za ratne zločine i genocid u Bosni i Hercegovini, drugi put je zatražio novo suđenje.
On je naveo da traži ponavljanje sudskog postupka jer smatra da je tužilaštvo u više navrata prekršilo svoje obaveze i nije odbrani dostavilo sve izjave svedoka i druga dokumenta koje je bilo dužno da dostavi.
Time je, kako kaže, tužilaštvo nanelo višestruku štetu odbrani što >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << je rezultiralo nepravednim suđenjem, navodi se u saopštenju Tribunala.
U podnesku Karadžić navodi da je otpočinjanje novog suđenja jedini pravni lek koji može da mu osigura fer suđenje pošto tužilaštvo nije ispunilo svoje obaveze prema sudskom veću i odbrani.
Sudsko veće kao čuvar prava optuženog na pravedno suđenje, ne bi trebalo da okrene glavu pred ovom neprijatnošću, piše on.
Karadžić je pred Haškim sudom optužen za genocid, zločine protiv čovečnosti i kršenje zakona i običaja ratovanja tokom sukoba u BiH 1992-1995. godine.
Izvor: tanjug.rs
The post Radovan Karadžić traži novo suđenje appeared first on BK Televizija - BKTV News - Telefakt.
Karadžić traži novo suđenje
Izvor: BanjalukaLive.com, 30.Jul.2014
Bivši predsjednik Republike Srpske Radovan Karadžić, koji je pred Haškim tribunalom optužen za ratne zločine i genocid u Bosni i Hercegovini, drugi put je zatražio novo suđenje. On je naveo da traži ponavljanje sudskog postupka jer smatra da je tužilaštvo u više navrata prekršilo svoje...












