Privremeni naslednik Rusefove poziva na jedinstvo Brazila

Izvor: Vostok.rs, 13.Maj.2016, 13:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Privremeni naslednik Rusefove poziva na jedinstvo Brazila

Vršilac dužnosti predsednika Brazila Mišel Temer izjavio je da neće ometati antikorupcijske napore u zemlji, rekavši da nova vlada mora da vrati poverenje naroda u vlast.

Temer je naglasio važnost operacije federalne policije koja od 2014. pokušava da otkrije puteve pranja para i istraži korupciju u državnoj naftnoj kompaniji „Petrobras“.

„Zajedno možemo da savladamo ove teške trenutke. Neophodno je da smirimo i ujedinimo naciju, da stvorimo vladu nacionalnog spasa“, izjavio je Temer nakon što je Senat izglasao opoziv predsednice Dilme Rusef.

Brazilski senatori su na jučerašnjem zasedanju posle više od 20 sati rasprave privremeno smenili predsednicu zemlje Dilmu Rusef sa dužnosti.

Prema rezultatima sednice, za opoziv je glasalo 55 senatora, a protiv 22.

Rusefova je suspendovana sa dužnosti kako bi se suočila sa postupkom utvrđivanja istinitosti optužbi da je prekršila poreske zakone i propise o korišćenju budžetskih sredstava.

Nastavak na Vostok.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.