Izvor: B92, 09.Maj.2017, 15:18 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Presudnih 48 sati za Mustafinu vladu
Priština -- Američka ambasada je dala kosovskim institucijama "ultimatum" da bez odlaganja ratifikuju sporazum o demarkaciji s Crnom Gorom.
Narednih 48 sati će biti odsudni za opstanak kosovske vlade, prenose prištinski mediji.
Ambasada SAD je u saopštenju navela da je, "posle detaljne ekspertske revizije, demarkaciona linija ustanovljena sporazumom korektno povučena", navodi Zeri.
"Vreme je da se stavi tačka na prepirke i neslaganja koja samo nanose >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << štetu Kosovu i štete njegovom kredibilitetu, onemogućavajući građane Kosova da slobodno putuju. Sporazum je dobar", navodi se u saopštenju.
RTK javlja da su i Demokratska partija Kosova (DPK) i Demokratski savez Kosova (DSK) pozdravili saopštenje ambasade.
Američki ambasador sastaće se danas zajedno sa kosovskim premijerom Isom Mustafom sa svim poslanicima DSK. Ovaj sastanak se, kako navodi RTK, smatra poslednjom nadom za usvajanje sporazuma o demarkaciji u kosovskoj skupštini kao i za opstanak Mustafine vlade i savez njegove DSK sa DPK, nakon inicijative opozicije da se glasa o nepoverenju vladi.
Mustafa je u ranije rekao da će skupština sutra razmatrati sporazum o demarkaciji, istog dana kada će se glasati o poverenju vladi.
Kosovski ministar spoljnih poslova i zamenik predsednika DPK Enver Hodžaj rekao je za "Epoka e re" da su članovi vlade iz njegove stranke i rukovodstvo stranke pod pritiskom članstva da "krenu novom dinamikom".
On je rekao da će poslanici DPK glasati za sporazum o demarkaciji sa Crnom Gorom, ali da ta stranka još nije odlučila da li će glasati za nepoverenje vladi.
Prema Hodžaju, narednih 48 sati biće odlučujući kada je reč o stavu stranke o ovom i drugim pitanjima uključujući prevremene izbore, prenosi "Epoka e re".
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija







