Poslanici o izveštaju Dika Martija

Izvor: Blic, 24.Feb.2011, 09:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poslanici o izveštaju Dika Martija

Poslanici republičkog parlamenta danas će, u okviru dana za postavljanje poslaničkih pitanja, sa predstavnicima vlasti raspravljati o izveštaju Dika Martija o trgovini ljudskim organima na Kosovu i Metohiji i o poslovanju javnih preduzeća.

Dan za odgovoranje na pitanja u vezi sa aktuelnom temom tražile su SRS i LDP - radikali su predložili da tema bude definisanje politike Srbije prema Kosovu i Metohiji u kontekstu izveštaja Martija, a liberali da se raspravlja o problemima >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << u upravljanju i transformaciji javnih preduzeća.

SRS je tu inicijativu pokrenula 20. decembra prošle, a LDP početkom februara ove godine.

Poslanici opozicionih stranaka su protestovali zbog toga što će se o tim temama istovremeno raspravljati, dok je iz vladajuće većine poručeno da je to sasvim dovoljno vremena za adekvatnu raspravu.

Od 16 do 19 sati, premijer Mirko Cvetković i članovi njegovog kabineta će, shodno Poslovniku, kao i svakog poslednjeg četvrtka u mesecu, odgovarati na poslanička pitanja.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.