Poseban zakon za nestale bebe

Izvor: Studio B, 23.Dec.2014, 14:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poseban zakon za nestale bebe

Ministri pravde i zdravlja Nikola Selaković i Zlatibor Lončar odlučili su danas da se donese poseban zakon (leks specijalis) povodom slučaja nestalih beba.

Zakon bi bio donet radi efikasnog sprovođenja presude Evropskog suda "Zorica Jovanović protiv Srbije" povodom slučaja nestalih beba.

U vezi s donošenjem posebnog zakona u četvrtak će biti održan sastanak ministara s predstavnicima udruženja roditelja s kojima će razgovarati o budućim koracima na izradi >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << zakona.

U saopštenju ministarstava se napominje da su današnjem sastanku, pored ministara, prisustvovali zastupnik Srbije pred Evropskim sudom, pomoćnik ministra pravde Vanja Rodić, kao i državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Berislav Vekić.

 

Nastavak na Studio B...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Studio B. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Studio B. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.