Izvor: Studio B, 14.Dec.2015, 12:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ponovo suzavac u kosovskoj skupštini
Pola sata pre početka sednice kosovskog parlamenta, u skupštinsku salu je ponovo bačen suzavac. Prethodio je sukob poslanika radikalnog opozicionog pokreta "Samoopredeljenja" i skupštinskog obezbeđenja u holu skupštine.
Suzavac su ponovo aktivirali pripadnici Samoopredeljenja Glauk Konjufca i Time Kadrijaj. Uhapšen je poslanik Ismail Kurteši, a u "Samoopredeljenju" kažu da vlada pokušava da izvrši pritisak na opoziciju.
Opozicija već četiri meseca blokira >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << rad parlamenta aktiviranjem suzavca, a nekoliko njihovih poslanika je u pritvoru, među kojima i osnivač "Samoopredeljenja" Albin Kurti.
Poslanici opozicije protive se formiranju Zajednice srpskih opština o čemu bi ovih dana trebalo da se izjasni Ustavni sud, koji procenjuje ustavnog tog dokumenta.
Ispred zgrade su okupljeni građani koji izvikuju "Zajednica i demarkacija neće proći".
Veliki broj pripadnika policije je u zgradi i dvorištu parlamenta.
Inače, pre ulaska poslanika u kosovski parlament pripadnici obezbeđenja proveravali su zgradu, ali i one koji u nju ulaze, piše Koha ditore.
Među poslanicima u skupštini viđeni su i Faton Topali i Fisnik Ismailji koji su, inače, u kućnom pritvoru.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija






