Izvor: Glas javnosti, 04.Jul.2008, 09:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Politika - ukratko...

Konuzin uz Srbiju

BEOGRAD - Ambasador Rusije u Beogradu Aleksandar Konuzin pozdravio je juče, u razgovoru sa predsednicom Skupštine Srbije Slavicom Đukić-Dejanović, završetak procesa konstituisanja državnih organa Srbije. Konuzin je, u kontekstu daljeg širenja tradicionalno dobrih odnosa dve države, rekao da očekuje da će se intenzivirati ukupna saradnja Rusije i Srbije, posebno na nivou parlamenata.

Ko je dao 100.000$ kaucije

BEOGRAD - Vlada >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << Srbije razrešila je dužnosti generalnog konzula Srbije u NJujorku Slobodana Nenadovića. U saopštenju se navodi da je vlada ovu odluku donela na telefonskoj sednici, ali ne govori i o daljoj sudbini vicekonzula Igora Miloševića. A NJujork post i jedna regionalna agencija već dva dana uporno tvrde da 100.000 dolara za Miladina Kovačevića nije položila njegova porodica, već konzulat Srbije u NJujorku. Nekoliko američkih kongresmena i senatora, među kojima je i Hilari Klinton, juče je zatražilo izručenje Kovačevića SAD.

Kongres pravi rezoluciju u kojoj traži suspenziju američke pomoći Srbiji u visini od 53 miliona dolara godišnje koliko Beograd ne izruči Kovačevića.

D. J.

Stiže Zanijer

PRIŠTINA-Portparol Unmika Aleksander Ivanko rekao je juče da će rekonfiguracija misije UN najverovatnije biti okončana do druge polovine oktobra, a da je to uputstvo generalnog sekretara UN Ban Đi-muna. On je rekao i da je prošle nedelje formirana posebna grupa kojom će rukovoditi Bren Hopisnon. Ivanko je naglasio i da će šef Unmika Lamberto Zanijer pokušati tokom naredne sedmice da poseti Beograd.

Rus ne priznaje „pečat“ Kosova

PRIŠTINA-Ruski službenik Unmika odbio je da mu u pasoš bude udaren pečat Republike Kosovo, koji je na graničnim prelazima počeo da se koristi pre nekoliko dana, piše prištinski Lajm. List navodi da je incident trajao sve dok funkcioneri MUP-a Kosova nisu zatražila od granične policije da upotrebi stari pečat Unmika.

SAD lobiraju da Daka prizna Kosovo

PRIŠTINA - SAD lobiraju u Daki da Bangladeš prizna nezavisnost Kosova, piše prištinska štampa. Istaknuti državni funkcioneri Bangladeša rekli su da će prilikom donošenja odluke o nezavisnosti Kosova uzeti u obzir svoje nacionalne interese, piše Ekspres.

Nastavak na Glas javnosti...



Povezane vesti

Francuski ambasador posetio predsednicu Skupštine

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 04.Jul.2008

BEOGRAD - Ambasador Francuske u Srbiji, Žan Fransoa Teral, u okviru francuskog predsedavanja Evropskom unijom, sreo se danas sa predsednicom skupštine Srbije, Slavicom Đukić-Dejanović, saopšteno je iz francuske ambasade u Beogradu...Ambasador Teral je predsednici Đukić-Dejanović čestitao na...

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.