Politički odnosi Srbije i SAD  mnogo bolji

Izvor: Akter, 25.Jan.2016, 14:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Politički odnosi Srbije i SAD mnogo bolji

Premijer Srbije Aleksandar Vučić primio je danas u oproštajnu posetu ambasadora SAD Majkla Kirbija

Vučić i Kirbi su tom prilikom zajednički su zaključili da su politički odnosi Srbije i SAD danas mnogo bolji nego pre tri godine, kada je američki diplomata započeo mandat u Srbiji.

"Srbija i Amerika se danas mnogo bolje razumeju", rekli su Vučić i Kirbi, i istakli da se to pokazalo i tokom dve prošlogodišnje posete srpskog premijera Sjedinjenim Američkim >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << Državama, navodi se u saopštenju vladine Kancelarije za saradnju s medijima.

Premijer Vučić je, kako se navodi,  posebno je zahvalio ambasadoru Kirbiju što je svojim velikim diplomatskim znanjem i iskustvom doprineo unapređenju srpsko-američke ekonomske saradnje, kao i na njegovom angažmanu u dovođenju američkih investitora u Srbiju.

Ambasador Kirbi je zahvalio premijeru Vučiću na podršci koju je tokom mandata imao od Vlade Srbije.

Američki diplomata je izrazio nadu da će odnosi dveju zemalja napredovati i ubuduće, sa uverenjem da će Srbija održati političku i ekonomsku stabilnost.

Nastavak na Akter...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Akter. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Akter. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.