Pacoli nastavlja da lobira za Kosovo

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 13.Mar.2009, 14:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pacoli nastavlja da lobira za Kosovo

PRIŠTINA - Kontroverzni kosovski biznismen Bedžet Pacoli nastavlja da lobira za priznanje nezavisnosti Kosova, pre svega u muslimanskom svetu, koji je više nego rezervisan kada je reč o prihvatanju jednostranog akta vlasti u Prištini.

Pacoli, koji je i lider vanparlamentarne opozicione Alijanse za novo Kosovo, ovih dana boravio je u Egiptu, gde je održana konferencija predstavnika Arapske lige, koju je iskoristio za lobiranje za nezavisnost.

Pacoli je prištinskom >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << dnevniku na albanskom jeziku "Ekspres" izjavio da bi do kraja meseca nezavisnost Kosova trebalo da priznaju tri zemlje, od kojih je jedna Katar.

"Bio sam u Kairu gde sam se sastao sa visokim zvaničnicima raznih zemalja. Uskoro će nas priznati Katar, a druga dva priznanja za sada ne bih želeo da otkrijem", rekao je Pacoli "Ekspresu".

Kosovski tajkun se dovodi u vezu sa odlukom Maldiva da priznaju Kosovo 19.februara.

Prema pisanju medija u toj ostrvskoj državi u Indijskom okeanu, u kojoj živi muslimansko stanovništvo, zvaničnici vlade su od Pacolija navodno primili dva miliona dolara za priznaje nezavisnosti Kosova, zbog čega je predsednik Maldiva pokrenuo istragu.

Kosovski predsednik Fatmir Sejdiu, tokom boravka u Ujedinjenim nacijama početkom marta, u odvojenim razgovorima sa ambasadorima Katara, Gane, Saudijske Arabije, Pakistana, Egipta, Salvadora, Nigerije i Namibije, zatražio je da te države priznaju nezavisnost Kosova.

Jednostrani akt privremenih vlasti u Prištini za 13 meseci priznalo je 55, od ukupno 192 članice svetske organizacije.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.