Izvor: Studio B, 28.Nov.2014, 18:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Obeležen Dan zastave u Bujanovcu i Preševu
Dan zastave, nacionalni praznik Albanije, obeležene je danas ističanjem albanske zastave na zgradama Nacionalnog saveta Albanaca u Bujanovcu kao i na zgradama opštine Preševo i Bujanovac.
Na opštinskoj zgradi u Bujanovcu albanska zastava je istaknuta pored srpske, a isto je urađeno i na zgradi opštine Preševo, javlja reporter Tanjuga.
Centralna proslava Dana zastave organizovana je u Nacionalnom savetu Albanaca u Bujanovcu čiji je predsednik Jonuz Musliju istakao >> Pročitaj celu vest na sajtu Studio B << zastavu na terasi tog objekta.
Musliju, koji je zastavu postavio u prisustvu predsednika opština Bujanovac i Preševo Nagiba Arija i Ragmija Mustafe, čestitao je okupljenima Dan zastave, prenela je agencija "Preševa.jon".
Musiju je rekao za tu agenciju i da je Dan zastave praznik svih Albanaca bez obzira gde oni žive, dok je Mustafa najavio da će se ponovo tražiti od državnih organa da se omogući slobodna upotreba nacionalne zastave i simbola Albanaca
Svečane akademije povodm Dana zastave organizovane su i u domovima kulture u Bujanovcu i Preševu a tokom obeležavanja nije bilo incidenata.
Za razliku od prethodnih godina nije bilo protestnih šetnji povodom Dana zastave u Preševu a u čestitkama lokalnih političkih lidera se najavljuje nastavak zalaganja za rešavanje "vitalnih problema Albanaca u Preševskoj dolini".
Agencija "Preševa jon" prenosi i čestitku čelnika Pokreta za demokratsko delovanje Rize Haljimija i Šaipa Kamebrija, koji nisu prisustvovali svečnosti u Nacionalnom savetu Albanaca u Bujanovcu.
Bujanovac i Preševo obeležili Dan albanske zastave
Izvor: Mondo, 28.Nov.2014
Dan zastave, nacionalni praznik Albanije, obeležene je danas ističanjem albanske zastave na zgradama Nacionalnog saveta Albanaca u Bujanovcu kao i na zgradama opštine Preševo i Bujanovac...Foto: Mondo..Na opštinskoj zgradi u Bujanovcu albanska zastava je istaknuta pored srpske, a isto je urađeno...










