Izvor: B92, 01.Jul.2009, 15:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novo hapšenje zbog ratnog zločina

Banjaluka -- Pripadnici Agencije za istrage i zaštitu (SIPA) BiH uhapsili su Sašu Zečevića, osumnjičenog za zločin protiv čovečnosti izvršen na Korićanskim stenama u BiH.

Zečević, pripadnik saobraćajne policije u Prijedoru, uhapšen je na radnom mestu u prisustvu načelnika Policijske stanice i predstavnika Policijske misije EU. Zečević je uhapšen po nalogu Tužilaštva BiH i osumnjičen da je učestvovao u ubistvu 200 bošnjačkih civila iz Prijedora na Korićanskim >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << stenama na Vlašiću 21. avgusta 1992. godine.

Pripadnici SIPA su pretresli Zečevićevu kuću.

On će danas biti predat u nadležnost Tužilaštva BiH, posle čega će biti doneta odluka o tome da li će biti zadržan u pritvoru.

Ranije su dvojica optuženih za zločine na Korićanskim stenama postigla dogovor sa Tužilaštvom BiH o priznanju krivice.

Sporazum o priznanju krivice postigli su prvooptuženi Damir Ivanković, a potom i trećeoptuženi Gordan Đurić.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.