Nikolić: Tu sam samo da posavetujem, Vlada Srbije vodi pregovore sa EU

Izvor: Kurir, 12.Okt.2015, 14:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nikolić: Tu sam samo da posavetujem, Vlada Srbije vodi pregovore sa EU

Kampanja koja se vodi oko ulaska Kosova u Unesko je prljava igra, rekao je predsednik Srbije.

BEOGRAD - Predsednik Srbije Tomislav Nikolić kazao je danas da Vlada Srbije vodi pregovore sa Evropskom unijom i da je on tu samo da posavetuje ili da sugestiju, kada su u pitanju pregovori, pa samim tim i poglavlje 35, koje se odnosi na Kosovo.

Nikolić je novinarima u Srpskoj akademiji nauka i umetnosti kazao da je Srbija mnogo radila na sprečavanju prijema >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Kosova u Organizaciju za nauku, obrazovanje i kulturu Ujedinjenih nacija (Unesko) i da se danas još uvek ništa neće odlučivati.

On je kazao da je tim povodom razgovarao sa ambasadorima i više stranih državnika."Svakome od njih sam podelio knjige i snimke o našoj baštini na Kosovu i Metohiji i o tome kako su Albanci čuvali te spomenike", kazao je Nikolić i dodao da je kampanja koja se vodi oko ulaska Kosova u Unesko "prljava igra".

On je upitan o vanrednim izborima, kazao da on ne može da utiče na to da li će izbora biti i da je njegov lični stav da oni u ovom trenutku nisu potrebni, jer misli da je vlada stabilna.(Kraj) and/dar

Autor: Beta,Foto: Tanjug Zoran Žestić
Pogledaj vesti o: Evropska Unija,   Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.