Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 06.Avg.2008, 13:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Neredi u Kosovskoj Mitrovici na SB
NJUJORK - Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija (UN) razmotriće danas izveštaj o martovskim neredima u Kosovskoj Mitrovici, u kojem se navodi da su bivši čelnici UNMIK Joakim Riker i Lorens Rosin u pogrešnom trenutku naredili "ne preterano mudru" akciju preuzimanja kontrole nad zgradom lokalnog suda.
Policija UNMIK upala je 17. marta u zgradu Okružnog suda u Mitrovici, koju su nekoliko dana ranije zauzeli bivši pravosudni radnici srpske nacionalnosti, zahtevajući >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << da budu vraćeni na posao.
U seriji incidenata koji su usledili poginuo je ukrajinski policajac, a povređeno je više od 150 osoba, 64 policajca UNMIK, 24 pripadnika KFOR i nekoliko srpskih demonstranata.
Kako podseća Radio Slobodna Evropa, od tih incidenata sud u severnom delu Kosovske Mitrovice ne radi.
Istraga je pokrenuta na zahtev vlasti u Beogradu, koje su tražile da se ispitaju okolnosti koje su pratile donošenje odluke da policija UNMIK upadne u, kako se navodi, suštinski beznačajnu zgradu suda u Kosovskoj Mitrovici i pokrene talas šokantnih incidenata i raskol u samom vrhu misije UN na Kosovu.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...











