Nedimović: Neće biti prodaje zemlje strancima

Izvor: Večernje novosti, 12.Mar.2017, 18:50   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nedimović: Neće biti prodaje zemlje strancima

Neće biti prodaje zemlje strancima, izjavio je u Ivanjici ministar poljoprivrede Branislav Nedimović i poručio da će biti zaštićeni domaći vlasnici zemljišta Neće biti prodaje zemlje strancima, izjavio je danas u Ivanjici ministar poljoprivrede Branislav Nedimović i poručio da će biti zaštićeni domaći vlasnici zemljišta. "Ovih dana slušam, čini mi se kao da se vodi kampanja za ministra poljoprivrede, jer mnogi samo pričaju o prodaji zemlje strancima. >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << Mi ćemo naše propise uskladiti do 1. septembra i neće biti prodaje zemlje strancima. Neće biti potpuno liberalizovano tržište", rekao je Nedimović novinarima u nakon razgovora sa malinarima. On je dodao da će Srbija uvesti određena ograničenja u skladu sa evroskim tekovinama i da postoje druge zemlje koje su to uradile, kao što je Slovenija, Slovačka i Mađarska. "Zašto to niste pitali ljude 2008. godine koji su potpisali SSP i jedino Srbiji natovarili obavezu da mora da liberalizuje svoje tržište - isti ti koji mi sad drže lekcije su to potpisali - da mora da liberalizuje svoje tržište zemljišta pre nego što uđe u Evropsku uniju", istakao je Nedimović. Ona je kazao da su druge zemlje imale tu obavezu tek nakon ulaska u EU. "Ali, mi se borimo i zaštitićemo srpske vlasnike zemljišta", poručio je Nedimović.OD NAREDNE GODINE NOVI SISTEM SUBVENCIJA ZA NAFTU Ministarstvo poljoprivrede priprema novi sistem subvencionisanja nafte za poljoprivrednika, koji će se primenjivati od naredne godine, izjavio je danas ministar Branislav Nedimović. On je rekao da će taj sistem funkcionisati na principu platnih kartica i da će poljoprivrednici dobijati subvenciju u skladu sa njihovom proizvodnjom. “Pripremamo novi sistem za naftu, tzv. plavi dizel. To je priča o privilegovanoj ceni za poljoprivredne proizvođače, koja bi sadržala u sebi deo akcize ili bi bila potpuno bez akcize”, rekao je Nedimović u razgovoru sa malinarima iz ivanjičkog kraja. Foto Tanjug, Sava Radovanović Prema njegovim rečima, poljoprivrednici bi dobijali subvenciju u zavisnosti od poljoprivredne proizvodnje u evidentiranom registru poljoprivrednih gazdinstava. Ministar je rekao da bi poljoprivrednici imali subvencije spram njihove proizvodnje, pošto postoje standardi koliko je za određenu vrstu proizvodnje potrebno da se iskoristi nafte. “Ideja nam je da od sledeće godine naftu na taj način subvencionišemo, jer ovo sto imamo sada je katastrofa. Imamo 30 dinara razliku danas u odnosu na pre dva ili tri meseca u ceni nafte”, dodao je Nedimović.

Nastavak na Večernje novosti...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.