Izvor: Akter, 18.Avg.2015, 23:08 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nećemo graditi ni zid ni kampove
Srbija neće graditi zid na granici sa Makedonijom, a priliv izbeglica iz zemalja sa Bliskog istoka koji prolaze kroz Srbiju biće preusmeren na Hrvatsku i Bugarsku, izjavio je prvi potpredsednik Vlade Srbnije i šef diplomatije Srbije Ivica dačić listu Danas.
Ukoliko i tu bude problema, s obzirom na to da ni Bugarska ni Hrvatska nisu članice šengen zone, posledično se očekuje smanjenje broja izbeglica i u Srbiji, ocenio je Dačić.
"Ne verujem da će Srbija doneti odluku >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << da u nekom trenutku, poput Mađarske, izgradi zid na granici sa Makedonijom kako bi sprečila ulazak izbeglica i migranata u našu zemlju", rekao je Dačić.
Upitan šta će se dogoditi ako i Hrvatska u nekom trenutku donese odluku da izgradi zid na granici sa Srbijom, Dačić je rekao da se u tom slučaju očekuje da migranti ne dolaze u Srbiju, odnosno zaobiđu je u svom putu ka državama članicama EU.










