Miščević: O nezavisnim telima tokom pregovora sa EU

Izvor: Blic, 22.Apr.2015, 16:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Miščević: O nezavisnim telima tokom pregovora sa EU

Šefica pregovaračkog tima za pristupanje Srbije Evropskoj uniji, Tanja Miščević izjavila je danas da nema informaciju da je Evropska komisija uputila bilo kakav akt u vezi sa ombudsmanom Sašom Jankovićem, i dodala da će o nezavisnim institucijama biti reči tokom pregovora Srbija-EU.

- Nemam nikakvu informaciju da je Evropska komisija uputila bilo kakav demarš, bilo kakav akt kojim je uopšte ovo >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << pitanje raspravljala - rekla je Mišćević novinarima u Kruševcu.

Dodala je da pitanje nezavisnih tela jeste jedno od važnih pitanja i da je u pregovaračkom poglavlju 23, te da će svakako o tome biti reči.

Prošle nedelje je nekoliko poslanika vladajuće Srpske napredne stranke zatražilo ostavku Jankovića tvrdeći da je njegov izveštaj o stanju ljudskih prava u Srbiji u 2014. godini paušalan i politizovan.

Upitana kada će biti formiran uži tim za pregovore sa EU, Mišcević je odgovorila da očekuje da će to biti u maju i da ovih dana počinju razgovori s kandidatima.

- Uži tim će koordinirati veći broj različitih poglavlja kojih je 35, to su stručnjaci... koji će pomoći svima nama u vođenju pregovora. Inače, pregovarački tim postoji od starta, od septembra 2013. godine i danas broji skoro dve hiljade ljudi - rekla je ona.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.