Mas nezadovoljan odlukom VAC-a

Izvor: B92, 17.Jun.2010, 12:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Mas nezadovoljan odlukom VAC-a

Beograd -- Ambasador Nemačke Volfram Mas izjavio je da nije zadovoljan zbog toga što se jedan investitor iz njegove zemlje povlači iz Srbije.

Komentarišući odluku nemačke kompanije VAC da se povuče sa srpskog tržišta Mas je rekao da je to poslovna odluka te firme i da nije upućen u detalje.

"Ne mogu da budem srećan zbog toga, jer sam se tri godine borio da pedstavim Srbiju kao zemlju pogodnu za strane investicije", precizirao je Mas, odgovarajući na pitanje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << novinara u Palati Srbija.

Prema još nezvaničnim informacijama, nemački VAC je najavio povlačenje iz poslova u Srbiji, nezadovoljan zbog finansijskih gubitaka i javnih kleveta koje su ih povezale sa podzemljem, ali i neefikasnosti domaćih institucija i korupcije.

Nezvanično se, medjutim, može čuti da kompanija ne namerava u potpunosti da odbaci svoje posede u Srbiji, već samo vlasništva u "Politici", kako bi joj bilo dozvoljeno da u potpunosti preuzme "Novosti".

Kompanija VAC je postala vlasnik 50 odsto udela u listu "Politika" na osnovu poslovnog aranžmana sklopljenog sa preduzećem "Politika AD" pre osam godina.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.