Marković: Jahta je poklon od tasta

Izvor: B92, 01.Okt.2012, 19:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Marković: Jahta je poklon od tasta

Beograd -- Bivši ministar Milan Marković kaže da je jahta zbog koje je Agencija za borbu protiv korupcije pokrenula postupak poklon koji je njegova žena dobila od oca.

Agencija je saopštila da je Prekršajnom sudu u Beogradu podnela zahtev za pokretanje prekršajnog postupka, jer Marković nije u zakonom predviđenom roku, u Izveštaju o imovini i prihodima, prijavio bitne promene u imovini, odnosno da je njegova supruga tokom 2011. godine ugovorom o poklonu dobila jahtu "Prestiž >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 42".

"Jahtu je kupio moj tast i poklonio je svojoj kćeri, jedinici. Ja ni po kom zakonu ove zemlje nemam nikakva prava na tu imovinu, to ne spada čak ni u bračnu tekovinu, a moj tast je imovinu stekao mnogo pre nego što sam upoznao i njega i moju sadašnju suprugu", rekao je Marković Tanjugu.

Bivši ministar i funkcioner DS dodao je da će se drage volje odazvati pozivu Prekršajnog suda i da je uveren neće biti kažnjen zbog navodnog kašnjenja u prijavljivanju imovine.

Marković je rekao i da je u skladu sa zakonom prijavio svu imovinu koju poseduju on i njegova supruga, ali da se to, na neki način, prenebregava u saopštenjima Agencije.

On je dodao da mu je pomalo čudno to što je iz novina saznao da je Agencija podnela prijavu i da bi od njega saznala podatke, samo da ga je pozvala na bilo kakav razgovor.

"Nakon izvršenih provera kao i uvidom u spise predmeta Lučke kapetanije Beograd, nesporno je utvrđeno da je supruga Milana Markovića postala vlasnik jahte 'Prestige 42', dana 19.09.2011. godine, kao i da je njena vrednost 254.250 evra", navodi se u saopštenju Agencije.

To, kako se dodaje, prelazi iznos godišnje prosečne zarade koji su funkcioneri dužni da prijave kao promenu u vanrednom Izveštaju o imovini.

Funkcioner je bio obavezan, zaključuje se u saopštenju, da ovu promenu prijavi do 31. januara 2012. godine, a on je to učinio 2. jula 2012, po stupanju na novu funkciju.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Marković: Jahta je poklon

Izvor: Akter, 01.Okt.2012

Bivši ministar Milan Marković kaže da jahta, zbog koje je Agencija za borbu protiv korupcije pokrenula postupak, poklon koji je njegova žena dobila od svog oca

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.