Izvor: S media, 03.Jun.2010, 12:31 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Krivokapić: Politička elita Srbije robuje predrasudama
Predsednik Skupštine Crne Gore Ranko Krivokapić kritikovao je odnos Srbije prema Crnoj Gori, ocenivši da je reč o "istorijskom rivalitetu" koji Podgorica ničim ne podstiče i da "politička elita Srbije robuje predrasudama iz 19. veka".
U intervjuu za današnju podgoričku Pobjedu povodom četvrte godišnjice ozvaničenja državne samostalnosti Crne Gore, Krivokapić je rekao da Srbija "ima pizmu prema Crnoj Gori zbog njenog puta integracija, posebno kada je u pitanju NATO".
>> Pročitaj celu vest na sajtu S media << />
"To je istorijski rivalitet koji mi ničim ne podstičemo, ali ga stalno osećamo", kazao je Krivokapić.
Prema njegovim rečima, politička elita Srbije "robuje predrasudama iz 19. veka". "To je konstanta njihovog odnosa prema Crnoj Gori koju uvek treba ukalkulisati. Na to treba računati, kao što Indija računa s monsunima ili u nedostatku monsuna", rekao je Krivokapić.
On je kazao da izmedju Crne Gore i Srbije postoji "bitna razlika", a ona je u tome, kako je objasnio, što Crna Gora ima "kontinuitet državnosti i liderstva" i to je njena prednost.
Krivokapić je ocenio da je nezavisnost Crne Gore njen "najbolji razvojni projekat".
Predsednik parlamenta Crne Gore rekao je i da je detaljno razgovarao sa crnogorskim premijerom Milom Djukanovićem o posledicama njegovog eventualnog povlačenja sa državnih funkcija.
Ako do toga dodje, kako je Krivokapić objasnio, biće to "velika lična i državna odluka", i zato bi trebalo "izmeriti sve njene konsekvence".
"Milo Djukanović predstavlja visoko stablo u istorijskoj šumi CrneGore. Ta odluka, kad bude donesena, mora biti temeljno pripremljena", rekao je Krivokapić.









