Izvor: B92, 27.Apr.2009, 15:38 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Kosovo: 3.500 ljudi bez struje
Gnjilane, Vučitrn -- Već nedelju meštani četiri sela u Kosovskom Pomoravlju nemaju električnu energiju, dok su pojedina sela u opštini Vučitrn.
Reč je o selima Šilovo,Veliko Ropotovo,Drenovac i Koloreč. Meštani ovih sela odbijaju da započnu plaćanje utrošene električne energije koju je zatražila Kosovska elektroenergetska korporacija (KEK), izjavio je Tanjugu načelnik Kosovsko-pomoravskog okruga Dragan Nikolić.
"U sredu ćemo imati sastanak s predsednicima >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << opština na nivou kosovsko-pomoravskog regiona. Posle toga videćemo šta ćemo dalje da uradimo",kazao je Nikolić.
Prema njegovim rečima, do sada im se niko od predstavnika vlade, ali ni predstavnika KEK-a nije obratio.
U ova četiri sela u Kosovskom Pomoravlju živi oko 3.500 ljudi. U protestima zbog višednevnih isključenja struje u Kosovskom Pomoravlju, početkom prošlog meseca 14 meštana Šilova je povređeno u sukobu s Kosovskom policijom.
Žitelji Šilova više od mesec dana su početkom godine bili bez električne energije.
Sela u opštini Vučitrn dobila struju
Meštani sela Prilužje, Grace, Plemetina i Babin Most na Kosovu dobili su struju, posle dogovora s predstavnicima Kosovske-elektroenergetske korporacije.
Prema rečima predsednika opštine Vučitrn sa sedištem u Prilužju Stojadina Tomića, struja je puštena domaćinstvima posle postizanja dogovora o plaćanju za utrošenu električnu energiju u iznosu od 26 evra po domaćinstvu.
"Narod je pristao u sva četiri mesta paušalno da plaća električnu energiju, bez ikakvog potpisivanja i dodatnih garancija", rekao je Tomić Tanjugu.
U ova četiri sela na severu Kosova i Metohije živi oko 5.000 stanovnika u 460 domaćinstava.
Zbog neizmirivanja dugovanja za struju KEK-u, ova sela su tri dana bila u mraku.
Kako je ranije izjavio Tanjugu predstavnik za medije KEK-a Viktor Bužalja, radnici te korporacije struju isključuju svima koji je ne plaćaju.
"Opredeljeni smo da obezbedimo da svi potrošači plaćaju struju, a da se isključuju oni koji to ne čine", rekao je Bužalja i dodao da je to razlog isključenja struje.














