Izvor: Blic, 16.Nov.2000, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Karla del Ponte zatražila vizu SR Jugoslavije
Karla del Ponte zatražila vizu SR Jugoslavije
BEOGRAD (Beta) - Kabinet predsednika Jugoslavije Vojislava Koštunice nije još imao nikakve kontakte sa tužilaštvom Haškog tribunala, rekao je agenciji Beta izvor u tom kabinetu. Portparol Tužilaštva u Hagu Florens Artman juče je rekla da je sa Koštuničinim kabinetom ostvaren prvi kontakt i da će uskoro uslediti formalna odluka o ponovnom otvaranju kancelarije Tribunala u Beogradu.
Glavni tužilac Haškog >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << tribunala Karla del Ponte zatražila je jugoslovensku vizu i očekuje da će uskoro posetiti Beograd gde će ponovo otvoriti Kancelariju Tužilaštva, saopšteno je juče novinarima u Tribunalu.
Tužilaštvo procenjuje da u se u Srbiji nalazi desetak optuženih za ratne zločine i glavni tužilac će tražiti od jugoslovenskih vlasti da ih uhapse i predaju Tribunalu, izjavila je Florans Artman.
To se odnosi i na bivšeg predsednika Slobodana Miloševića, precizirala je, pošto su se novinari interesovali posebno za Miloševića. Na pitanje agencije Beta portparol Tužilaštva je odgovorila da Karla del Ponte očekuje da će se u Beogradu sresti sa predsednikom Koštunicom, pošto je još ranije tražila sastanak.














