Izvor: TvojPortal.com, 16.Dec.2011, 13:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Jovanović:što pre utvrditi datum izbora
Dnevnik.rs Liberalno demokratska stranka želi da se što pre utvrdi datum izbora, jer ukoliko će biti u maju, neophodno je da se to sada kaže kako bi građani mogli da se pripreme za glasanje, izjavio je danas predsednik te stranke Čedomir Jovanović.
"Ulazimo u izbore sa porukom ljudima da, ako žele preokret, taj preokret mora pobediti pre izbora, a ne može biti ideja koja će se prošvercovati u vlast nakon izbora kroz neke trule koalicije", rekao je Jovanović >> Pročitaj celu vest na sajtu TvojPortal.com << čija je stranka sa SPO-om u pokretu "Preokret".
Prema njegovim rečima, u ovom trenutku, na žalost, "mnogo su bliži Tadić i Nikolić, nego Tadić i politika Preokreta i to je rezultat njihovog izbora, što LDP samo obavezuje da pobede i jednog i drugog".
Jovanović je za TV Pink istakao da Preokret nije u ovom trenutku predizborna koalicija, nego ideja, da su "besmislene kampanje protiv njih i linčovanje Vuka Draškovića" i ukazao na potrebu preokreta u ekonomiji, obrazovanju, politici, novinarstvu.
"Preokret nas upućuje na onu vrstu života koji bi nam dao priliku u budućnosti da se drugačije odnosimo prema problemima, pa i prema problemu Kosova", rekao je on.
Jovanović je ocenio da Kosovo niti je bilo, niti jeste, niti će biti prepreka na putu modernizacije Srbije, te da je problem Kosova najdirektnija posledica niza grešaka koje su u prošlosti činjene u Srbiji.
"Potreban je neki novi Borko Stefanović ali ovog puta za odnose između Beograda i Kosovske Mitrovice, a ne više Beograda i Prištine", rekao je Jovanović i dodao da Kosovo treba posmatrati isključivo kao posledicu problema čiji je uzrok u Beogradu.
On je rekao da "Evropa ne pristaje na ono našta pristajemo mi ovde u Srbiji - na jednu neodgovornu, često neiskrenu i na kraju potpuno kompromitovanu politiku i političare koji je sprovode".
On je napomenuo da od Srbije nije tražilo da odustane od Rezolucije 1244.
"Konačno, danas se ne zna ko više brani tu Rezoluciju i na nju se poziva, Tači ili Tadić, jer i jedan i drugi prepoznaju u njoj ono što je važno i za Kosovo i za Srbiju", rekao je Jovanović.
ldpČedomir Jovanovićpreokret












