Izvor: S media, 02.Jun.2010, 00:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Interesi RS-a prioritet Srbije
Ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić i premijer RS-a Milorad Dodik pred međunarodnu konferenciju posvećenu zapadnom Balkanu koja će se danas održati u Sarajevu obavili su posljednje konsultacije, saopšteno je nakon sastanka održanog juče u Banjoj Luci.
Premijer Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da se na skupu u Sarajevu uspostave procedure i dinamika neophodna za dalje približavanje >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << BiH Evropskoj uniji, što podrazumeva donošenje odluke o liberalizaciji viznog režima i gašenju OHR-a.
OHR i EU
"Naš put u Evropsku uniju isključivo zavisi od OHR-a. Upoznao sam Jeremića da je OHR sve više remetilački faktor u BiH, koji nas direktno sprečava na putu Evropskih integracija", izjavio je Dodik. Dodao je da "u BIH nažalost nema saglasnosti o okončanju mandata OHR-a u BiH, te da ni pred samit u Sarajevu nije uspeo da o tome razgovara s predstavnicima ministarstva spoljnih poslova BiH".
Šef srpske diplomatije Vuk Jeremić kazao je da će predstavnici njegove zemlje na konferenciji u Sarajevu govoriti o evropskoj perspektivi zapadnog Balkana i ukazati da je u proteklih šest meseci došlo do značajnog poboljšanja regionalnih odnosa koje bi Unija trebala prepoznati.
Gordana Katana








