Izvor: Blic, 14.Mar.2006, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

I vizne olakšice zavise od Mladića

I vizne olakšice zavise od Mladića

Studenti i naučnici iz Srbije neće moći lakše do viza zemalja EU ukoliko se Ratko Mladić do kraja marta ne nađe u Haškom tribunalu.

Pregovori o viznim olakšicama trebalo bi da počnu krajem aprila samo ukoliko se početkom narednog meseca održi nova runda pregovora o stabilizaciji i pridruživanju koja je uslovljena potpunom saradnjom sa Tribunalom, rekao je Vlado Ljubojević iz Ministarstva spoljnih poslova SCG.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<
- Pregovori o viznim olakšicama prvo počinju sa Makedonijom, a zemlje potpisnice Šengenskog sporazuma spremne su da sa SCG razgovaraju u aprilu - kaže on.

Zemlje EU spremne su da omoguće lakše dobijanje viza na duži rok, bez naplate taksi i uz smanjenu papirologiju studentima i naučnim radnicima, a kasnije i novinarima i poslovnim ljudima. Prema ranijim najavama, vizne olakšice mogle bi da u praksi zažive već početkom naredne godine. I. C.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.