Fratini: Italija će još investirati u Srbiju

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 29.Sep.2008, 14:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fratini: Italija će još investirati u Srbiju

BEOGRAD - Ministar inostranih poslova Italije Franko Fratini izjavio je danas da će se saradnja Italije i Srbije nastaviti i u budućnosti jer "Italija ima interes i zainteresovana je za ulaganja u Srbiju".

Fratini je, u Palati "Srbija" posle potpisivanja ugovora o zajedničkom ulaganju, rekao da ugovor sa Fijatom ojačava veze dve zemlje u ekonomskom i političkom smislu.

"Danas je veoma važan dan za Italiju jer potpisivanje ugovora ojačava >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << veze dve zemlje i u ekonomskom smislu, pored već uspostavljenih jakih i osvedočenih veza u poitici", rekao je italijanski šef diplomatije.

Fratini je naveo da Italija smatra Srbiju prijateljskom zemljom i strateškim partnerom i u politici i u ekonomiji.

Italijanski šef diplomatije se zahvalio predsedniku Srbije Borisu Tadiću i premijeru Mirku Cvetkoviću na saradnji i na, kako je naveo, uzajamnim ohrabrenjima koje dve zemlje razmenjuju.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.