Izvor: B92, 09.Mar.2009, 22:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dokazi o napadu OVK na graničare VJ
Beograd -- Tužilaštvo za ratne zločine ima nove dokaze o terorističkom napadu OVK na graničare Vojske Jugoslavije 1998. kada je ubijeno petoro, a ranjeno dvoje vojnika.
Među dokazima se nalazi i video zapis zasede terorista, u kojoj su 30. septembra 1998, u reonu Košara, stradali pripadnici Vojske Jugoslavije, javio je Javni srevis.
"Mislim da je ovo više nego dovoljno materijala da se pokrene ozbiljna istraga u Albaniji, ali i dovoljno ubedljivo za naše kolege >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u Savetu Evrope i drugim međunarodnim institucijama", rekao je portparol Tužilaštva za ratne zločine Bruno Vekarić.
Oslobodilačka vojska Kosova, koju je iz svoje baze u Albaniji predvodio Agim Ramadani, prešla je u jutarnjim satima jugoslovensku granicu i postavila zasedu graničarima Vojske Jugoslavije.
Novi dokazi koje je Tužilaštvo dobilo iz novinarskih izvora u Albaniji delimično se odnose i na predmet trgovine ljudskim organima kidnapovanih Srba i ostalih nealbanaca sa Kosova i Metohije, prenosi Javni servis.















