Dodik: Zapad ponižava Srbe

Izvor: S media, 27.Okt.2011, 00:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dodik: Zapad ponižava Srbe

Milorad Dodik, predsednik Republike Srpske pružio podršku srpskim barikadama na severu Kosova. Srbi koji žele da odu s Kosova dobrodošli su u RS, dobiće i besplatno zemljište.

"Međunarodni faktor ima ponižavajući odnos prema legitimnim zahtevima Srba u svim srpskim zemljama i to je proces koji traje godinama, a kosovska kriza samo je nastavak takvog stava mnogih na Zapadu prema srpskom nacionalnom interesu", >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << poručuje Milorad Dodik, predsednik Republike Srpske, u razgovoru za Danas.

Dačić: Merkelova predlagala federaciju

Kfor analizira ponudu Srba

EU neće žmuriti na odnos Srbije i Kosova

Dodik završava višednevnu posetu Vašingtonu gde se, između ostalih, sastao sa zamenikom pomoćnika državnog sekretara SAD Filipom Rikerom i predstavnicima srpsko-američkih udruženja i Srpske pravoslavne crkve.

"Ne samo Beograd, već i Banjaluka, bi trebalo da pozovu sve Srbe sa severa, ali i sa juga Kosova, koji žele da se isele da dođu u Srbiju i RS gde će im biti omogućeno besplatno zemljište. Secesija Kosova se dogodila pod parolom nemogućeg multietničkog suživota. Srbe sa Kosova niko nije pitao u vezi s tom secesijom, kao što nisu pitani ni Srbi u BiH prilikom secesije te države iz SFRJ", naglasio je Dodik.

(Danas)
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.