Izvor: Danas, 13.Nov.2015, 21:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ditman: Nastavljamo da pomažemo izbeglicama
- Nemačka će i dalje pružati intenzivnu podršku Srbiji u rešavanju izbegličke krize. To je izjavio nemački ambasador Aksel Ditman na jučerašnjoj konferenciji za novinare koju je održao zajedno sa srpskim ministrom za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Aleksandrom Vulinom u Somboru. "Nemačka podržava Srbiju u rešavanju izbegličke krize brojnim projektima ukupne vrednosti od oko četiri miliona evra", rekao je ambasador.
Ambasador Ditman i ministar Vulin >> Pročitaj celu vest na sajtu Danas << posetili su pre toga dom zdravlja čiju adaptaciju sprovodi nemačka organizacija Help uz finansijsku podršku Vlade Nemačke. Ditman je naglasio da se radi o održivom projektu. "Kratkoročno gledano, dom zdravlja će koristiti izbeglicama, a dugoročno će pružati medicinske usluge lokalnom stanovništvu", poručio je Ditman.
Savezno ministarstvo za privrednu saradnju i razvoj Nemačke je odobrilo sredstva u vrednosti od 900.000 evra za najnoviji projekat Helpa u Srbiji. Help planira do početka 2016. godine adaptaciju šest domova zdravlja, u Somboru, Šidu, Kanjiži, Subotici, Preševu i Pirotu. Tim sredstvima će ova humanitarna organizacija renovirati i objekte za privremeni prihvat izbeglica. Nemačka podržava Srbiju trenutno na bilateralnom nivou sa ukupno oko četiri miliona evra, i to, između ostalog, preko nemačkih humanitarnih organizacija koje su aktivne u Srbiji.






