Dačić: Sve smo izgubili, idemo u Brisel da nešto vratimo (VIDEO)

Izvor: S media, 04.Dec.2012, 13:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dačić: Sve smo izgubili, idemo u Brisel da nešto vratimo (VIDEO)

Predsednik Vlade Srbije Ivica Dačić izjavio je pred večerašnji sastanak sa premijerom Kosova Hašimom Tačijem u Briselu, da očekuje težak sastanak, ali da nikakve granice sa Kosovom ne dolaze u obzir.

"Ne kiptim od želje da idem na sastanak u Brisel. Nemamo mi ništa što bismo mogli da izgubimo, sve smo izgubili, ovde je reč da vratimo nešto", rekao je Dačić u Palati Srbija nakon sastanka Republičkog štaba za vanredne situacije. >> Pročitaj celu vest na sajtu S media <<

Prema njegovim rečima, u Vladu Srbije i njega lično niko ne treba da sumnja jer će se truditi da spasi sve što se spasiti može.

"Mi Kosovo imamo u Ustavu. Ustavni sud neka vrati Kosovo u ustavni okvir - jel to moguće - nije", rekao je Dačić.



Opoziciona Demokratska stranka Srbije zatražila je da se sporazumi sa Prištinom, koje je postigla prethodna vlada, ne primenjuju dok Ustavni sud ne odluči o njihovoj ustavnosti.

"Izgubili smo rat na Kosovu"

"Srbija je u nebranom groždju. Pre skoro godinu dana je parafiran sporazum (sa Prištinom), a ja ga ne bih potpisao...Ovde više nemate politiku izmedju, već morate da kažete da ne stojite iza sporazuma, a to bi značilo da ne stojimo i iza dobijanja datuma za pregovore (sa

EU)", rekao je premijer.

"Mi nismo pobedili (u ratu 1999. godine), jer da smo pobedili ne bismo bili u ovoj situaciji. Uvek ima mesta za herojstvo, ali nema za uzaludne žrtve. Srbija vodi računa o Srbima na Kosovu i Metohiji. Ali, Srbi sa Kosova i Metohije takodje treba da imaju u vidu interese cele Srbije", rekao je Dačić.

Premijer je rekao da razume proteste Srba na severu Kosova koji od jutros blokiraju jedan prelaz ka Srbiji, ocenjujući da će to ubuduće biti granica sa centralnom Srbijom.

"Ne mogu da kažem da je ovo idealan sporazum, ali se ne uspostavljagranica, to je laž. Tači bi voleo da je to granica, a ja podsećam da od Merdara ka jugu 12 godina postoji taj sistem", rekao je Dačić.

Uz posredovanje visoke predstavnice EU Ketrin Ešton danas će biti održan sastanak na političkom nivou, između premijera Srbije Ivice Dačića i Hašima Tačija. Opširnije OVDE.

(Beta)

FOTO: Vlada Srbije

Nastavak na S media...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Dačić: Srbija je u nebranom grožđu

Izvor: NoviMagazin.rs, 04.Dec.2012

Premijer Ivica Dačić očekuje da će večerašnji sastanak sa premijerom Kosova Hašimom Tačijem u Briselu biti težak ali upozorava da nikakve granice sa Kosovom ne dolaze u obzir.

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.