Izvor: Glas javnosti, 22.Maj.2011, 07:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dačić: Lažni azilanti nam neće uvesti vize
PROKUPLJE - Ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio je danas u Prokuplju da se ništa na planu vizne liberalizacije neće promeniti i da očekuje da će problem lažnih azilanata biti trajno rešen.
"Mi smo ovih dana pojačali kontrole, ali ne zbog toga što je to od nas to neko tražio, nego što je to naša obaveza u ovom periodu pojačane frekvencije putovanja", rekao je Dačić.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << />
On je naveo da se i prilikom ukidanja viza za građane Srbije znalo da će biti velikih problema sa azilantima, dodajući da je razgovarao sa predstavnicima albanske zajednice sa juga Srbije i da predstoji razgovor sa romskom zajednicom.
Strah građana Srbije da će zbog problema sa lažnim azilantima opet morati da vade vize za putovanja u inostranstvo, po oceni Dačića, potvrdio je činjenicu da je uvođenje vizne liberalizacije najveći uspeh Vlade do sada.
On je poručio građanima Srbije da će i ovog leta i nadalje u inostranstvo putovati bez viza.
Sledeći korak je da će nas iz EU i NVO optužiti da kršimo ljudska prava Roma i Albanaca i sprečavamo ih da putuju
Pogledaj vesti o: Prokuplje





