DSS za prekid dijaloga zbog poteza Prištine

Izvor: Glas javnosti, 27.Jul.2011, 07:06   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DSS za prekid dijaloga zbog poteza Prištine

BEOGRAD - Potpredsednik Demokratske stranke Srbije (DSS) Slobodan Samardžić ocenio je da Vlada Srbije ne treba da nastavi dijalog sa predstavnicima Kosova ukoliko Priština jednostranim potezima izmeni stanje na terenu.

"Vlada Srbije mora da insistira na povratku na stanje pre odluke Vlade Kosova o zabrani protoka robe iz Srbije na Kosovo. Inače, ne bi trebalo da nastavi ove pregovore, jer Kosovo, očigledno uz pomoć >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << EU, radi sistemom svršenih činova. Kosovo pokušava da zauzme prelaze, da se prekine ulaz robe, a onda da se nastave pregovori u septembru", rekao je Samardžić.

Bivši ministar za Kosovo i Metohiju rekao je da bi to bila "mat pozicija za Vladu Srbije" koja mora da počne da deluje proaktivno i uslovi nastavak pregovora. Prema njegovim rečima, pregovori su i inače počeli na način koji nagoveštava da će se loše završiti po interese Srbije i srpskog naroda.

"Ovaj događaj (pokušaj zauzimanja administrativnih prelaza) nije se mogao dogoditi bez odobrenja Euleksa i Brisela, tako da Srbija i javno mnjenje moraju znati da oni rade zajedno, a rade na onome što i jeste zadatak Euleksa - da učvrste nezavisnost Kosova", rekao je Samardžić.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.