Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 20.Nov.2014, 16:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
DS podnela skupštini Predlog zakona o slobodi od straha
Poslanici Demokratske stranke (DS) podneli su danas skupštini Predlog zakona o slobodi od straha čiji je cilj, kako navode, da štiti građane od vlasti.
Predloženi zakon ima tri člana i njime se štite i ostvaruju Ustavom zajamčene slobode građana i uvodi sankcija za zloupotrebu organa javne vlasti prema građanima kroz proces zastrašivanja i pritiska da građani nešto čine ili ne čine.
"Smatramo da je u današnjoj Srbiji u vreme rastućeg autoritarnog režima >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Aleksandra Vučića neophodno doneti zakonski propis koji će štititi pre svega građane i demokratske institucije i vladavinu prava i otvorenost prava na okupljanje, pravo govora, pravo štampe i slobode štampe", rekao je šef poslaničke grupe grupe DS Borislav Stefanović.
On je novinarima u Skupštini kazao da je DS i 1945. godine podneo takav zakon i da je on deo "demokratskog ponosa i početak stvaranja talasa promena koji će da oduva i spere nestručnu vlast".
"DS je imao hrabrosti i snage i 1945. za takav zakon, a žao mi je što smo mi ti koji moramo i 2014. godine da ga predložimo. To govori o okolnostima u Srbiji i rastućem nasilju i socijalnoj i ekonomskoj propasti Srbije", rekao je Stefanović.
Prema njegovim rečima, taj zakon će tretirati slučajeve kada neko sa pozicije vlasti "vrši akte" koji izazivaju strah među građanima, a strah parališe građane da ostvare neka svoja prava i nešto kažu ili učine.
Stefanović je rekao da su dva poslanika Nove stranke podržala predlog zakona i da bi voleo da Srpska napredna stranka ima sluha da ga usvoji jer će taj zakon štititi građane od svake vlasti, odnosno i one koja će posle njih doći.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Demokrate predložile zakon zaštite od Vučića
Izvor: Vesti-online.com, 20.Nov.2014
Poslanici Demokratske stranke (DS) podneli su danas skupštini Predlog zakona o slobodi od straha čiji je cilj, kako navode, da štiti građane od vlasti. ..Stefanović: DS je imao hrabrosti i snage i 1945. za takav zakon.. ..Predloženi zakon ima tri člana i njime se štite i ostvaruju Ustavom zajamčene...








