Beograd uputio protestnu notu Hrvatskoj

Izvor: Blic, 24.Sep.2015, 12:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Beograd uputio protestnu notu Hrvatskoj

Ministarstvo spoljnih poslova Srbije uputilo je danas notu Ambasadi Hrvatske u Beogradu u kojoj "najoštrije protestuje zbog mera zabrane ulaska u Hrvatsku, koje nadležni organi primenjuju prema nosiocima putnih isprava Srbije i vozilima srpskih registarskih oznaka na graničnim prelazima između Srbije i Hrvatske".

"Ovakve i slične mere policijskih organa Hrvatske, a posebno fizičko odvajanje nosilaca putnih isprava Srbije od drugih putnika, nisu zabeležene u civilizovanom >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << svetu. Po svom diskriminatorskom karakteru mogu se porediti samo sa merama preduzimanim u prošlosti, u vreme fašističke Nezavisne Države Hrvatske", navodi u saopštenju Ministarstva spoljnih poslova Srbije.

U saopšenju se ističe da "Hrvatska preduzimanjem ovih mera grubo krši temeljne principe Evropske unije, Ujedinjenih nacija, Saveta Evrope i drugih međunarodnih organizacija čiji je član".

Vlada Srbije zahteva da se sa ovakvom praksom nadležnih organa Hrvatske odmah prekine, navodi se u protestnoj noti Ministarstva spoljnih poslova Srbije.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.