Izvor: Blic, 24.Sep.2015, 12:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Beograd uputio protestnu notu Hrvatskoj
Ministarstvo spoljnih poslova Srbije uputilo je danas notu Ambasadi Hrvatske u Beogradu u kojoj "najoštrije protestuje zbog mera zabrane ulaska u Hrvatsku, koje nadležni organi primenjuju prema nosiocima putnih isprava Srbije i vozilima srpskih registarskih oznaka na graničnim prelazima između Srbije i Hrvatske".
"Ovakve i slične mere policijskih organa Hrvatske, a posebno fizičko odvajanje nosilaca putnih isprava Srbije od drugih putnika, nisu zabeležene u civilizovanom >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << svetu. Po svom diskriminatorskom karakteru mogu se porediti samo sa merama preduzimanim u prošlosti, u vreme fašističke Nezavisne Države Hrvatske", navodi u saopštenju Ministarstva spoljnih poslova Srbije.
U saopšenju se ističe da "Hrvatska preduzimanjem ovih mera grubo krši temeljne principe Evropske unije, Ujedinjenih nacija, Saveta Evrope i drugih međunarodnih organizacija čiji je član".
Vlada Srbije zahteva da se sa ovakvom praksom nadležnih organa Hrvatske odmah prekine, navodi se u protestnoj noti Ministarstva spoljnih poslova Srbije.















