Izvor: Vostok.rs, 25.Nov.2012, 13:47 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Baskijski separatisti pozivaju na pregovore
25.11.2012. -
Baskijska separatistička grupa ETA, izjavila je da bi želela da pregovara sa španskim i francuskim vlastima, gde bi tema pregovora bila pitanja raspuštanja vojnih jedinica ETA, predaja oružja i premeštanje baskijskih zatvorenika u zatvore koji su bliži njihovim kućama.
Prošle godine ETA je objavila kraj oružane borbe za nezavisnost Baskije duge četiri decenije, međutim odbila je da preda oružje i raspusti svoje članove. Španske vlasti su u više navrata izjavile da ne nameravaju da vode pregovore sa separatistima sve dok se u potpunosti ne razoružaju.
Izvor: Glas Rusije
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.












