Izvor: B92, 11.Jul.2002, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ako ne savezni, onda republicki Anketni odbor

Ukoliko jugoslovenski parlament ne bude formirao Anketni odbor za utvrdjivanje cinjenica povodom afere "Pavkovic", formirace ga Skupstina Srbije, najavio je danas sef poslanickog kluba vladajuce koalicije u Srbiji DOS Cedomir Jovanovic. On je novinarima u Skupstini Srbije rekao da jugoslovenski predsednik Vojislav Kostunica i akteri u toj aferi "moraju da odgovore na mnoga pitanja".

"Ukoliko takav odbor ne bude formiran u saveznom parlamentu, osnovace ga Skupstina Srbije. Mora >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se utvrditi delokrug rada vojne bezbednosti, nacin komandovanja, prava predsednika i njegovih (Kostunicinih) savetnika u ovoj oblasti. Ti odgovori ne mogu ostati mimo ociju javnosti", rekao je Jovanovic. On je ocenio i da odluka Saveznog ustavnog suda, po kojoj je nacelnik Generalstaba VJ zakonito smenjen sa te funkcije, "za DOS, u političkom smislu, nije presudna", te joj, kako je kazao, ta koalicija nece "poklanjati puno paznje".

Podsetimo, sednica Veća gradjana jugoslovenskog parlamenta na kojoj treba da bude razmotren predlog o formiranju anketne komisije koja treba da ispita sve okolnosti u vezi sa smenjivanjem nacelnika Generalstaba VJ Nebojse Pavkovića, odlozena je za posle podne. Razlog odlaganja za sada nije poznat, ali je najverovatnije da se radi o nedostatku kvoruma.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.