Najjači Jelen super šut Platiše i Stanojevića

Izvor: Blic, 10.Apr.2012, 22:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Najjači "Jelen super šut" Platiše i Stanojevića

Zajednica fudbalskih klubova Jelen Super lige Srbije i Аpatinska pivara otvorile su, sada već tradicionalno takmičenje "Jelen Super šut”, merenjem najjačeg šuta prvotimaca FK "Rad” među kojima je najbolji rezultat od 126 km/h postigao Marko Stanojević, vlasnik rekorda Jelen Super Šuta (137 km/h).

Posle Voždovčana, tokom naredne četiri nedelje, merenje jačine šuta svih igrača Jelen Super lige biće organizovano tako što će na treninzima biti postavljen >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << "soker spidometar” (uređaj za merenje brzine šuta).

– Zajednica, u saradnji sa Аpatinskom pivarom, sa zadovoljstvom je i ove godine podržala organizaciju takmičenja za najjačeg šutera Lige, koja se organizuje treći put za redom. Tokom naredne četiri nedelje, pored prvoligaša, navijači će imati priliku da saznaju ko je novi najjači šuter njihovog omiljenog kluba i cele Jelen Super lige. Ovo takmičenje je odlična prilika za predstavljanja talentovanih igrača, kao i za stvaranje zdrave konkurencije u domaćem fudbalu – istakao je Miodrag Janković, generalni sekretar Zajednice fudbalskih klubova Jelen Super lige.

Podsećamo da je prošlogodišnji „Jelen Super šut” u samoj završnici dobio šampiona, kada je poslednjeg dana takmičenja vezni igrač FK Rad Marko Stanojević, jačinom šuta od 137 km/č, oborio dosadašnji rekord koji je dve godine držao Igor Pavlović, špic igrač FK Jagodina sa šutom jačine 136 km/č.

Pravo da se takmiče za „Najjači šut Jelen Super lige” imaju svi licencirani igrači klubova Jelen Super lige, a u merenju jačine šuta, po izboru trenera, nadmeću se igrači i golman iz prve postave timova.

Propozicije takmičenja za najjači šut su vrlo jednostavne – šutira se sa sedam metara udaljenosti od gola, svaki igrač ima pravo na dva pokušaja, a kao rezultat se uzima najjači šut.

U skladu sa obavezama klubova, utvrđen je sledeći redosled takmičenja Jelen Super lige:

10. april – Rad

02. maj – Crvena Zvezda

11. april – OFK Beograd i BSK

03. maj – Radnički

12. april – Spartak i Hajduk

08. maj – Sloboda i Javor

17. april – Smederevo

09. maj – Borac i Metalac

18. april – Vojvodina

10. Maj – Novi Pazar i Jagodina

19. april – Partizan

Proglašenje najboljeg šutera Jelen Super lige Srbije planirano je na svečanoj dodeli pehara na kraju prvenstva i sezone 2011/12.

Početak takmičenja obeležen je i nadmetanjem novinara u jačini šuta, a u konkurenciji oko 10 medijskih kuća, titulu najjačeg šutera za Beograd osvojio je Vukašin Platiša iz sportske redakcije „Blica" šutom od 114km/č.

Među učesnicima ovogodišnjeg takmičenja našao se i najverniji fan FK Rada, Nikola Tankosić, koji se može pohvaliti rezultatom od 87km/č.
Pogledaj vesti o: Pivo

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.