Izvor: B92, Tanjug, 08.Dec.2008, 14:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Fabrika sokova u Inđiji od 11 mil.€
Inđija -- Fabrika za proizvodnju bezalkoholnih napitaka i piva "Tera prodakšn", u čiju je izgradnju uloženo 10,5 miliona evra, otvorena je danas u Inđiji.
Kapacitet linije za punjenje nove fabrike je oko 30.000 limenki na sat, pri čemu je ona kompletno automatizovana i ima i robota za stavljanje pakovanja na paletu. U sklopu fabrike nalaze se i hemijska i mikrobiološka laboratorija sa opremom za analizu sirovina i gotovih proizvoda.
U fabrici je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << zaposleno 50 radnika, a toku su ubrzane pripreme za uvođenje ISO i hasap (HACCP) sistema kvaliteta i bezbednosti. Fabrika preduzeća "Tera prodakšn" je u strateškom partnerstvu sa kompanijom za proizvodnju limenki Bolpekidžing (Ball Packing Europe).
Predsednik opštine Inđija Goran Ješić je naveo da je do sada u industrijskoj zoni tog grada izgrađeno oko 40 različitih fabrika, od čega je samo u 2008. godini završeno i započeto da se gradi oko 20 novih fabrika.
Među tim kompanijama su Hemijska industrija "Henkel", Fabrika akumulatora "Monbat", Fabrika pumpi "Grunfos", a od danas i "Tera prodakšn".
Ješić je, međutim, rekao da se još od oktobra ove godine oseća smanjen interes stranih investitora za ulaganja u Inđiji, ali je obećao da će, uz pomoć Izvršnog veća Vojvodine, trend investicija iz prošle i ove godine biti nastavljen i sledeće godine.
Predsednik Izvršnog veća Vojvodine Bojan Pajtić je rekao da će Vojvodina nastaviti da podržava direktne investicije, koje su donele otvaranje novih radnih mesta i doprinele jačanje privrede.
On je naveo da je broj nezaposlenih u 2007. godini u Vojvodini smanjen za 20 odsto, a u 2008. je taj trend nastavljen i smanjen je broj nezaposlenih za oko 15 odsto.
Otvorena fabrika "Tera prodakšn" u Inđiji
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 08.Dec.2008
INĐIJA - Predsednik Izvršnog veća Vojvodine Bojan Pajtić otvorio je danas Fabriku za proizvodnju i uslužno punjenje bezalkoholnih napitaka i piva u limenke "Tera prodakšn", u čiju je izgradnju uloženo 10,5 miliona evra...Ta fabrika je u partnerskom odnosu s kompanijom za proizvodnju...








