STIGLI SPISKOVI: Evo koji lekari neće morati u penziju!

Izvor: Kurir, 09.Okt.2015, 11:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

STIGLI SPISKOVI: Evo koji lekari neće morati u penziju!

Za godinu i po dana zaposlena su 834 lekara, a samo prošle godine omogućeno je 1.600 specijalizacija, rekao je državni sekretar Berislav Vekić.

BEOGRAD - U penziju će ići samo oni zdravstveni radnici čije se odsustvo neće odraziti na funkcionisanje zdravstvenog sistema, izjavio je danas državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Berislav Vekić.

Za godinu i po dana zaposlena su 834 lekara, a samo prošle godine omogućeno je 1.600 specijalizacija, izjavio >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << je Vekić. Vekić je rekao da Ministarstvo zdravlja odgovorno pristupa procesu racionalizacije i da nijednom odlukom neće ugroziti funkcionisanje zdravstvenog sistema. "Želimo da racionalizujemo stanje u zdravstvu, jer, nemojte da zaboravite, imamo izuzetno staru starosnu strukturu", obrazložio je Vekić.

Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja je rekao da su "spiskovi stigli" i da su deficitarne specijalističke grane pedijatrija, patologija, anestezija i još nekoliko hirurških grana. Vekić je ponovio da je strategija da "na konto nemedicinskih radnika smanjimo praktično taj broj generalno zdravstvenih radnika" i da je za godinu dana taj broj prirodnim odlivom smanjen za jedan i po posto. "Na konto nemedicinskih radnika želimo da uposlimo daleko veći broj zdravstvenih radnika, prevashodno lekara", najavio je Vekić.

Na pitanje šta će biti sa lekarima koji su 1999. izbegli sa Kosova, a koji su do juna prošle godine primali nadoknadu od 8.500 dinara koja je ukinuta, Vekić je odgovorio da je to problem star 16 godina. Vekić je dodao da će svi zaostaci za 15 meseci tim ljudima biti isplaćeni i da je reč o 1.171 zdravstvenom radniku i da će moći da se prijave na Biro radi novog posla.

(Tanjug/RTS)

Autor: Tanjug,Foto: Shutterstock
Pogledaj vesti o: Penzija

Nastavak na Kurir...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.