Izvor: S media, 30.Avg.2010, 17:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Plate i penzije će biti odmrznute od 1. januara
Potpredsednik Vlade i ministar ekonomije i regionalnog razvoja Mladjan Dinkić izjavio je danas da je sa Medjunarodnim monetarnim fondom (MMF) dogovoreno da plate u javnom sektoru i penzije u Srbiji budu odmrznute od 1. januara 2011. godine.
"Očekujem da će u sredu razgovori biti okončani i da će Srbija dobiti pozitivnu ocenu MMF-a", >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << kazao je Dinkić u izjavi novinarima u Vlasotincu.
Dinkić je istakao da se on zalagao da plate i penzije budu odmrznute odmah u oktobru, dok je MMF insistirao da to bude tek u aprilu 2011. godine, tako da je postignut kompromis za početak naredne godine.
On je naveo da će pri glasanju o sporazumu sa MMF-om na Vladi biti uzdržan, jer bi, prema njegovoj oceni, odmrzavanje plata i penzija imalo pravi efekat ako bi se primenilo odmah.
Dinkić je naglasio da su se stekli uslovi za to, jer Srbija ima blagi privredni oporavak, a veća domaća potrošnja podigla bi nivo proizvodnje i zaposlenosti.
"Nisam sasvim zadovoljan. ..Srbija mora da daleko više obrati pažnju na poboljšanje standarda stanovništva, jer je on drastično opao od početka krize", rekao je on.
Dinkić je istakao da je sa MMF-om dogovoreno da milion penzionera, što je veći broj nego što je prvobitno bilo predvidjeno, dobije ove jeseni po 5.000 dinara jednokratne pomoći.
"Dogovorili smo se i da imamo dodatne podsticaje za privredu, poljoprivredu i neophodne izdatke za socijalnu zaštitu", kazao je ministar Dinkić.
Tanjug
Dinkić savjetovao građanima da sačekaju sa prodajom akcija
Izvor: Capital.ba, 30.Avg.2010
LESKOVAC, Ministar ekonomije i regionalnog razvoja Mlađan Dinkić savjetovao je danas građanima da sačekaju sa prodajom akcija Naftne industrije Srbije (NIS), jer će njihova vrijednost vremenom sigurno rasti.'Ja vjerujem da je realna cijena NIS-a makar četiri do pet puta veća od ove koja je sada',...

















