Izvor: B92, 11.Jun.2011, 14:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Budžet Slovenije manji 455 mil. EUR
Ljubljana -- Slovenačka vlada je donela "okvirni rebalans" državnog budžeta u kojem se troškovi smanjuju za 455 miliona evra.
Rebalansom bi ovogodišnji budžet bio smanjen za deset odsto u odnosu na onaj koji je bio odobren za ovu godinu, ali bi bio veći za tri odsto od potrošnje u prošloj godini.
Predviđena su smanjenja budžetskih stavki za robu i usluge, a smanjiće se i investicije u odnosu na planirane. Sredstva za subvencionisanje nezaposlenosti i socijalne pomoći >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << neće se smanjivati.
Vlada ne namerava da zbog mera štednje dodatno smanji plate javnih službenika i penzije u ovoj godini, ali će posebnim zakonom onemogućiti povećanje zapošljavanja u državnim organima, u organima lokalne uprave i obrazovnim ustanovama.
Istovremeno, premijer Boprut Pahor kaže da ostaje predsednik vlade do mogućeg glasanja o poverenju koje će najverovatnije vezati za usvajanje rebalansa budžeta.
Ukoliko rebalans ne bude usvojen Pahor će se založiti za prevremene izbore, jer želi da Slovenija političke nesigurnosti savlada bez krize.
Premijer želi da obavi "političku konsolidaciju manjinske vlade" koju vodi, i da u roku od dvadeset dana vladina koalicija pronađe kompromis oko zamena u vladi.
Budžet Slovenije manji 455 mil. EUR
Izvor: Capital.ba, 11.Jun.2011
LJUBLJANA, Slovenačka vlada je donijela 'okvirni rebalans' državnog budžeta u kojem se troškovi smanjuju za 455 miliona evra. Rebalansom bi ovogodišnji budžet bio smanjen za deset odsto u odnosu na onaj koji je bio odobren za ovu godinu, ali bi bio veći za tri odsto od potrošnje u prošloj godini. Predviđena...










