Nikolić: Zaslužena pobeda, čekaju nas veliki izazovi

Izvor: RTS, 13.Maj.2017, 20:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nikolić: Zaslužena pobeda, čekaju nas veliki izazovi

Trener fudbalera Partizana Marko Nikolić ocenio je da je njegov tim danas "više nego zasluženo" pobedio Voždovac u Superligi Srbije, i ocenio da će poslednja dva kola biti jako teška za njegov tim.

"Više nego zaslužena pobeda Partizana. Mnogo nervoze je bioo u prvom poluvremenu, uopšte na terenu. Primili smo gol iz, čini mi se, jedinog udarca ka našem golu. Čestitam igračima na fantastičnom >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << mentalitetu, a čestitam i Voždovcu koji se fantastično branio ovde. Možda je mala zamerka za realizaciju, jer smo promašili veliki broj prilika, pogotovo u drugom poluvremenu", rekao je Nikolić novinarima posle meča.
"Imali smo psihološku stabilnost i veliku želju da se dođe do pobede. Zahvaljujem i publici koja je došla ispred stadiona, čuli su se unutra i zaista nam je značio svaki glas", dodao je on.
Partizan je posle preokreta pobedio Voždovac sa 2:1 u 35. kolu Superlige Srbije.
"Sada smo videli koliko će biti teško u poslednja dva kola. Sada smo videli kakvi nas izazovi očekuju u poslednja dva kola i eventualnog osvajanja titule, kome još nismo ni blizu, ja bih rekao", rekao je Nikolić.
On je posle novinarskog pitanja kazao da misli na izazove sveukupno, a ne samo van terena.
"Mislim na sve izazove ukupno. Vidimo koliko je danas utakmica bila teška, a sigurno će naredne dve biti još teže, pogotovo ova u Nišu, sa više aspekata", rekao je Nikolić.
Trener Partizana je isključen u 62. minutu na intervenciju četvrtog sudije.
"Bio je jedan rutinski prigovor. Iskreno, ne znam ni tačno šta sam rekao. Mislim da nisam ni opsovao. Komunikacija je bila sa četvrtim sudijom, a ne sa glavnim. Oni nekad uzimaju tu ingerenciju na sebe da donose takve odluke. Ponavaljam, veliki su izazovi ispred nas, treba biti spreman na sve", rekao je Nikolić.
Partizan će u Nišu biti bez Bojana Ostojića, koji je dobio žuti karton. Novinari su trenera pitali da li će njegovo isključenje imati uticaja na utakmicu protiv Radničkog.
"Na šta da utiče? Možda da oduzmu Partizanu bodove zbog toga? Ne znam. Ne znam ni kada će se sastajati ta komisija, ne verujem da će biti pre ove sledeće utakmice. A iskreno, ne vidim ni jedan razlog za to isključenje. Nije to ni tema. Treba čestitati igračima, oni su došli na dva koraka do titule, oni neka budu tema", rekao je Nikolić.
Pomoćni trener Voždovca Aleksandar Linta rekao je da nema šta da zameri svojim igračima.
"Čestitam Partizanu na pobedi, a čestitam i igračima Voždovca na prikazanoj igri. Iako smo u nekim segmentima mogli biti bolji, nemamo šta da zamerimo igračima", rekao je Linta.
Pogledaj vesti o: Partizan

Nastavak na RTS...



Povezane vesti

Nikolić: Možda nam oduzmu bodove zbog mog isključenja

Izvor: Telegraf.rs, 13.Maj.2017

Trener Partizana Marko Nikolić ocenio je da je njegov tim zasluženo pobedio Voždovac...Nikolić je čak na kraju utakmice isključen, a nije bio siguran zbog čega...- Bio je rutinski prigovor. Iskreno, ne znam ni tačno šta sam rekao. Mislim da nisam ni opsovao. Komunikacija je bila sa četvrtim...

Nastavak na Telegraf.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.