Izvor: Sportske.net, 21.Okt.2017, 23:33 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Muta zadovoljan napadom i strancima, ali odbrana...
Trener Partizana je konačno bio zadovoljan učinkom i igrom plejmejkera, ali i napadom cele ekipe. U odbrani tim luta.
Trener Partizana Miroslav Nikolić bio je zadovoljan napadom svoje ekipe u pobedi nad Igokeom, ali ne i odbranom. Ipak, nije bio ljut, jer razume ekipu. Konačno i pohvale plejmejkerima.
"Odbrana još ne funkcioniše kako sam zamišljao. Igrali smo kao NBA, mnogo poena, nisam se ni ja nadao. Igokea je pobedila Budućnost i Cedevitu, >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << uz Zvezdu dve najbolje ekipe u ligi. Ja sam malo jedva čekao da se vrati Čakarević. Mislio sam da će čvršće u odbrani, ali nije", počeo je Muta svoje izlaganje.
Partizan je večeras pobedio 117:104, a zna se kojim segmentom je trener zadovoljan.
"Funkcionisalo je u napadu, sad su stranci razigravali i davali poene. Tako sam ih ja zamišljao, razigrali su ekipu. Đoko Šalić je odigrao rolu, tako i treba što se tiče napada. U odbrani sam lutao i tražio. Jako mi je teško kad ovako oni slabo igraju i individualnu odbranu. Moramo da vidmo, da radimo. Ja sam u principu zadovoljan kad se dobije. U odbrani ništa nije prošlo", rekao je Nikolić.
On je kazao da će se ekipa razigravati "u hodu" jer mnogo putuje. Partizan je večeras ostvario treću uzastopnu pobedu u ABA.
"Ide bolje u napadu, škripi mi dalje u odbrani. Treća pobeda za ovakvu ekipu, znate i sami situaciju. Ti igrači nikako da preleže dečije bolesti", rekao je Nikolić.
Trener je kazao da je posebno razgovarao sa Partikom Milerom i Najdželom Vilijams-Gosom, koje je ranije kritikovao za "soliranje".
"Malo sam im objasnio kako želim da igraju. Ne samo da daju poene, nego da razigraju celu ekipu. Oni su ispunili sve što je trebalo. Nadam se da će nastaviti tako, da će imati kontinuitet u igri", rekao je Nikolić.
Mihajlo Andrić je svojim trojkama prelomio utakmicu.
"Težak meč. Igrali smo protiv protivnika koji je imao dve velike pobede u dosadašnjem delu sezone. Odlična napadačka ekipa. Imaju više igrača koji mogu u svakom trenutku da postignu koš i bilo ih je teško braniti. Odbrana...to moramo da radimo na tome i mislim da ćemo raditi i da će biti bolje. Igokei želim sreću u nastavku", rekao je Andrić.
Pogledaj vesti o: Zvezda - Partizan, NBA
Nikolić: Ništa što smo igrali u odbrani nije prošlo
Izvor: MozzartSport.com, 21.Okt.2017
"Imamo dosta posla, radićemo u hodu jer stalno putujemo, ali ćemo se spremiti. U principu, zadovoljan sam kada dobijemo", naveo je trener Partizana..Košarkaši Partizana pobedili su u Igokeu u petom kolu Jadranske lige, ali trener crno-belih Miroslav Muta Nikolić istakao je da jasno kako odbrana...














