Leonardo: Neki igrači Zvezde nisu znali da prihvate poraz

Izvor: Sportske.net, 18.Apr.2017, 21:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Leonardo: ''Neki igrači Zvezde nisu znali da prihvate poraz''

Fudbaler Partizana i dvostruki strelac u današnjoj pobedi nad Crvenom zvezdom Leonardo kazao je da je ceo tim zaslužio čestitke za trijumf.

Partizan je danas pobedio 3:1. Novinari su pitali Brazilca da li misli da je njegov tim zaslužio titulu, jer je u tri derbija ove sezone osvojio sedam bodova, ali on nije direktno odgovorio na pitanje.

"Velika, velika pobeda. Svi su zaslužili čestitke, svi igrači. Velika pobeda za igrače, navijače i ceo klub. >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << Od dva gola koje sam dao, mislim da je ovaj prvi bio lepši", rekao je Leonardo.

"Ako igrači nastave ovako da igraju i da se ponašaju, mislim da je titula blizu. Svi znaju da Zvezda teško gubi bodove, pa tako i sad. Dok ima nade, nadamo se", rekao je Leonardo.

Posle utakmice došlo je do koškanja u tunelu.

"Treba znati ponašati se i u pobedi i u porazu. Neki igrači Zvezde nisu znali da prihvate poraz i to je to. Sve je počelo posle izjednačujućeg gola, kada je (Gelor) Kanga otišao do klupe i gestikulirao. Ali, stvari koje se dešavaju na terenu, treba da ostanu na terenu i to je to", rekao je Leonardo.

Leandre Tavamba je danas postigao svoj prvi gol za Partizan, i to kada je bio strelac za 2:1.

"Vrlo sam radostan jer ne samo zato što smo pobedili, nego smo i igrali fudbal koji je bio stvarno dobar. Sada smo blizu Zvezde i nadam se da ćemo nastaviti da se borimo za titulu", rekao je Tavamba.

On je kazao da mu gol predstavlja veliku satisfakciju, kao i da mu je posebno drago što je to bilo u derbiju.

"Gol je velika satisfakcija, jer već nekoliko utakmica igram vrlo dobro, ali se nisam upisivao u strelce. Teško je to, tako da sam vrlo sam srećan što sam uspeo da na derbiju postignem gol, i za tim i za sebe", rekao je Tavamba.

On je kazao da se oseća odlično i da se nada da će tim nastaviti ovako da igra.

"Bilo je stvarno važno pobediti, i zbog motivacije i zbog rezultata. Nadam se da ćemo ovako nastaviti do kraja sezone", rekao je Tavamba.

Uroš Đurđević je ocenio da je Partizan dokazao da je najbolja ekipa u zemlji, pogotovo jer je u tri derbija ove sezone dva puta puta pobedio Zvezdu i jednom igrao nerešeno.

"Jako nam znači, pogotovo za samopouzdanje cele ekipe. To dokazujemo iz utakmice u utakmicu. Pokazali smo da smo najbolja ekipa u Srbiji i da treba da nastavimo do kraja. Imao sam šansu za gol, ali je Filip (Manojlović)  fantastično reagovao i dokazao je jedan od najboljih golmana u zemlji", rekao je Đurđević.

On je do ove utakmice bio najbolji strelac u prvenstvu, ali ga je sada pretekao Leonardo.

"Nije toliko bitno što ja nisam dao gol. Dali su Leo i Tavamba", kratko je rekao Đurđević.
Pogledaj vesti o: Partizan,   Večiti derbi,   Zvezda - Partizan

Nastavak na Sportske.net...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Leonardo: U ovoj ligi Zvezda teško gubi bodove!

Izvor: Mondo, 18.Apr.2017

Strelac dva gola za Partizan u "večitom derbiju" govorio o šansama crno-belih u borbi za titulu. Oduševljen posle trijumfa, hvalio saigrače i kudio protivničkog...Leonardo da Silva Souza!..Brazilac je bio junak prvog "večitog derbija" odigranog na početku sezone. Njegovim golom u 89. minutu crno-beli...

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportske.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportske.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.