Đorđe Jokić u drugoj ruskoj ligi

Izvor: B92, 30.Nov.2011, 21:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đorđe Jokić u drugoj ruskoj ligi

Nekadašnji štoper OFK Beograda Đorđe Jokić napustio je ruskog Premijerligaša Tom i prešao u drugoligaša Dinamo Brijanska.

Jokiću je tri sezone igrao za tim iz Tomska i odigrao 109 utakmica na kojima je postigao tri gola. Tokom leta je bio želja Partizana, ali Rusi nisu želeli da ga puste pre isteka ugovora.

"Želim da se zahvalim navijačima Toma, do kraja svog života srcem ću biti uz ovaj klub koji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << mi je mnogo dao. Ovde sam proveo tri prelepe godine, ljude iz kluba i trenere nikada neću zaboraviti", rekao je Jokić.

Snažni štoper je 2005. godine stigao u Rusiju gde je sledeće dve godine bio član Torpeda iz Moskve. Tokom prve dve sezone igranja u Tomsku, navijači su ga obe godine birali za najboljeg igrača kluba u sezoni.

Tom se trenutno nalazi na poslednjem mestu plej-aut grupe u Premijer ligi i verovatno će od sledeće sezone igrati u nižem rangu takmičenja.

Umesto da se bori za titulu sa Partizanom, Jokić će se sa Dinamom boriti za plasman u Premijer ligu Rusije. Dinamo je trenutno trećeplasiri u plej-of grupi ruske druge lige.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.