Izvor: S media, 04.Dec.2010, 18:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Crvena zvezda traži odgovornost za incident
Uprava Fudbalskog kluba Crvena zvezda izdala je danas saopštenje povodom današnjeg napada grupe od oko dve stotine navijača Partizana na prostorije tog kluba.
"Huligani su se do stadiona Zvezde dovezli gradskim prevozom da bi prvo napali ulaz u VIP galeriju, gde su polomili stakla i pokušali da udju u prostorije Marketinga kluba i Servisa za članstvo. U tom trenutku se u prostorijama marketinga nalazilo osam >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << devojaka koje su zaposlene u klubu. Posle otpora koje je pružilo obezbedjenje kluba, napadači su nastavili da razbijaju stakla na stadionu i pokušali da udju u restoran u centralnoj loži stadiona. U njemu se nalazio predsednik Crvene zvezde Vladan Lukić sa nekoliko članova uprave koji su imali sastanak sa predstavnicima nemačkih i austrijskih kompanija.", kaže se u saopštenju FK Crvena zvezda.
Navodi se da se u trenutku napada huligana u prostorijama kluba nalazilo petoro dece starosti od dve do šest godina, a da su na terenima Omladinske škole koji su udaljeni svega nekoliko stotina metara deca igrala utakmicu sa svojim vršnjacima iz Vojvodine.
"Huligani su imali bejzbol palice, lopate, sekire, noževe i štangle, kao i vreće sa kamenicama koje su unapred pripremili. Obezbebedjenje kluba je zajedno sa predsednikom Lukićem i članovima uprave izašlo ispred svečane lože i samo zahvaljujući tome huligani nisu demolirali prostorije svečane lože", nastavlja se u saopštenju i dodaje da su predsednik kluba Lukić, članovi uprave i obezbedjenja kluba braneći klub "dobili nekoliko kamenica i udaraca po telu".
FK Crvena zvezda na kraju poručuje da od FK Partizan očekuje da se "ogradi od huligana".
"Očekujemo da se FK Partizan ogradi od huligana koji su rušili naš stadion, kao i da se odmah sastanu nadležni organi Fudbalskog saveza Srbije i Zajednice superligaša kako bi se utvrdila odgovornost za ono što se desilo. Domaće prvenstvo je već pretvoreno u lakrdiju i cirkus u kojoj je sport najmanje važan. Poslednji je trenutak da se pauza u prvenstvu iskoristi da se fudbal u Srbiji dovede u red i da interes sporta i fudbala bude iznad interesa pojedinaca", zaključeno je u saopštenju.
Pogledaj vesti o: Večiti derbi, Zvezda - Partizan, Incident




