Anđušić odveo crno-bele iz Splita na vrh ABA lige

Izvor: Blic, 04.Nov.2012, 20:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Partizana su, makar privremeno, do nastupa Igokee, zauzeli prvo mesto na tabeli ABA lige nakon što su u Splitu u sedmom kolu regionalnog takmičenja ostvarili trijumf od 79:72 (19:17, 18:16, 20:13, 22:26).

Zahvaljujući prilično rastrzanoj igri Partizana u napadu, Splićani su krajem prve deonice izgradili prednost od 17:12, ali je onda tim crno-belih preuzeo stvari u svoje ruke. Milutinov, Bertans i Vesterman režirali su seriju od 10:0 kojom su gosti iz Beograda >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << preokrenuli rezultat i, iako nisu naročito briljirali u ofanzivi posle ta četiri udarna minuta, poboljšanom odbranom uspevali su da zadrže stečeno.

Pomalo neuobičajeno, vreme je prolazilo a kapiten Partizana Lučić, iako maltene nije odmarao, nije upućivao šut ka košu rivala, a "mamac" koji je predstavljao u napadu dobro su koristili saigrači. Milosavljević ih je krajem druge i početkom treće četvrtine predvodio dobrim ofanzivnim rešenjima, a superiornost u borbi pod obručima omogućavala je ekipi trenera Duška Vujoševića da održava prednost.

Vujošević je i ovoga puta bio u centru pažnje zbog tehničke greške, ovoga puta pri vođstvu njegovog tima od 44:38 sredinom treće deonice, no sve što su Splićani uspeli da urade jeste da priđu na "-4", ne i više od toga. Crno-beli su u preostalom delu utakmice uglavnom vodili od šest do deset poena razlike, mudro čuvajući rezultatski "plus", koji je narastao na nedostižnih 60:46 trećom trojkom Anđušića.

Pored Anđušića, koji je meč završio sa 21 poenom za nešto više od 15 minuta na parketu, istakao se u pobedničkoj ekipi i Dru Gordon sa 12 poena i 12 skokova. Dijan i Mimica su sa po 13 predvodili domaćine.

20:30 Cedevita - Igokea

Tabela: Partizan 6-1, Igokea 6-0, Cibona 4-3, Crvena zvezda Diva 3-4, Budućnost 3-4, Cedevita 4-2, Radnički 3-4, Krka 3-4, Olimpija 3-3, Split 3-4, Zadar 2-5, Solnok 2-5, MZT 2-4