Izvor: Mondo, 14.Jan.2017, 20:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Parižani u svoju lepoticu ulažu 300 miliona evra
Gradske vlasti Pariza objavile su da je budžet namenjen za obnovu Ajfelove kule povećan za 45 odsto.
Foto: AP/Francois Mori
Narednih 15 godina bi'e uloženo oko 300 miliona evra za velike radove obnove, modernizacije i povećanja bezbednosti Ajfelovog tornja u Parizu.
Gradske vlasti Pariza su saopštile je da u trenutku kada je Pariz kandidat za Olimpijske i Paraolimpijske igre 2024. i za Svetsku izložbu 2025. gradonačelnica Pariza An Idalgo >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << želi da istakne taj spomenik koji ima središnju ulogu u turističkoj privlačnosti Pariza,
Navodi se da je Ajfelova kula, otvorena za Svetsku izložbu 1889, danas zaštitni znak Pariza i najposećeniji spomenik na svetu za koji se plaća ulaz, sa šest miliona posetilaca godišnje. Ulaganja će iznositi 20 miliona evra godišnje u odnosu na sadašnjih 13,7 miliona evra.
Pogledaj vesti o: Pariz





